Trikoopaelast heegeldatud korvid/Crochet baskets made from T-shirt yarn

Aga mina suutsin vahepeal haige olla. Tegelikkuses olen veel siiani haiguslehel, kuid õnneks on tervis juba peaaegu endine. Kui muidu on haigus käsitööd armastavale inimesele õnnistuseks, siis minu puhul kahjuks nii ei olnud. Polnud küll oksetõbi ega midagi sellist, aga olemine oli nii kehv kogu aeg, keskendumine -100 ja nii ma siis vegeteerisingi lihtsalt. Esimestel päevadel pidin end sundima koolitöid tegema ja liblikaid lõpetama, aga ülejäänud nädal läks küll lihtsalt valutamisele. Tahtmist käsitööd teha jäi väga vajaka, ent siiski suutsin midagi ära lõpetada (samas see jätkub ka tulevikus, seega…). Kuna homse pean veetma üht koolivõlga tasudes ehk tööd lõpetades ja kolmapäevast hakkan ilmselt liblikatega tegelema, siis lubasin endale tänase õhtu blogimiseks ja millegi meeldiva tegemiseks ehk… salli kudumiseks! 🙂

Mis siis valmis sai? Trikoopaelast korvid. Ega siin ei olegi midagi pikalt heietada, trikoopael pärineb Türi Vaiba Nõmme poest, hind võrreldes teiste pakkujatega on väga soodne (kilo hind mõned sendid alla 4 euri). Kvaliteeti ei oska kommenteerida, kuna ei ole teiste pakkujate toodanguga kursis.

Ostsin 5 rulli – 3 helesinist ja 2 heleroosat – ning maksin nende eest alla 15 euro, seega ei ole rull kilone, vaid vähe kergem. Rullist endast aga jagub päris kenasti.

Lihtsakoelise korvi heegeldamine ei ole raketiteadus, pigem on see lihtsamast lihtsam, ainult et seda ei jaksa pikalt teha, kuna hakkab kätele (eks see ole individuaalne ning ka veidi harjumise asi, sest alguses oli see üsna kiiresti käsi väsitav, kuid lõpuks enam eriti tunda ei andnud). Algne plaan oli siia kirjutada ka juhend kuidas korvid valmisid, aga kuna ma ühegi korviga sada protsenti rahul ei ole, siis ei hakka ka detailselt kirjeldama protsessi. Ükskord kui valmib perfektne korv, siis saab ka detailse juhendi ja no paela veel on, niiet ehk õnnestub 😀 Põhimõte on igal ringil juurde kasvatada teatud silmuste arv kuni oled jõudnud läbimõõduni, mida soovid ning edasi heegeldada lihtsalt ringiratast.

Miks ei ole ma ühegi korviga rahul? Esimene korv – ebaühtlane pael mängis oma rolli ning korv jäi imelikult lopergune + väga inetu lõpetamiskoht. Teine korv – paela ühtlusega jäin rahule, sest lõikusin seda kogu töö vältel, mis tõi loomulikult kaasa palju otste peitmist lõpus (soovitan jooksvalt peita – palju lihtsam ja ei tüdine ära ka nii kergesti), KUID lõpetamiskoht jäi ikka inetu, sest kogu tehnika oli sama, mis esimese korvi puhul. Kolmas korv – pisike ja nunnu, aga lõpetuskoht taaskord natuke inetu (kuigi võiks juba rahule jääda). Kasutasin küll teistsugust tehnikat, aga ka see läks vahepeal lappesse, seega ei jäänud päris rahule korviga. Samas lõpetuskoht ei karju enam nii nagu näiteks esimesel korvil. Enne just tegin kooki ka ja kuna see veidi ebaõnnestus (loe: voolab praegu köögilaualt minema), siis isa ütles, et harjutamine teeb meistriks… See vana tore väljend siiski minu puhul ei toimi – mitte üheski valdkonnas 😀

Aga siin on need kirjeldatud korvid, mis leiavad kasutust Roberti mänguasjade hoidjatena – mudelautod, pusletükid ja kõik muu pisike kraam:

korv 1
Korv nr 1./Basket no 1.
pizap.com14924564893671
Siin pildil on näha, kuidas esimese korvi lõpp lappama läks./In this picture you can see how ugly the finishing point is. 
korv 2
Korv nr 2./Basket no 2. 

pizap.com14924559793181

korv 3
Korv nr 3 – kõige väiksem./Basket no 3 – the smallest. 

I have been sick for a couple of weeks but now I’m feeling quite well, so I decided to write about crochet baskets. When I was feeling very sick I didn’t want to do even handicraft but fortunately managed to finish those baskets. 

I’m not even sure if t-shirt yarn is the right title for this fabric, but it seems so. You can make it out of old t-shirts and such things, so I guess it’s quite right name for this. It’s from a shop which sells this kind of material for the cheapest price in Estonia – some cents cheaper than 4 euros per kilogram. I can’t comment about its quality because I haven’t tried material bought from any other seller, but I guess if your priority is profitable price and you don’t mind cutting it even then it’s perfect for different projects like baskets and rugs. This time I decided to make baskets (NB! I have (had) three rolls of light blue and two rolls of light pink). Light blue ones are for my son, so he could storage different things like puzzle pieces, little cars etc. Pink ones (in the future) will be made for myself. 

I tried two different techniques, but I’m not satisfied with none of the baskets, so I won’t share any instructions this time 😀 Above you can see pictures of the baskets and their measurements. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s