Heegeldatud surfi-/lodumüts / Crochet surfhat/beanie

Mõned nädalad või kuud tagasi muutus populaarseks surfi- ehk lodumütside heegeldamine. Kuna Robertil oli nagunii suveks mütsi vaja ning mu varudes oli väga palju Alize Duet lõnga eelmisest suvest, siis läksin ka lodumütsi heegeldamise teed. Eksamiteks õppimise ja palju muu vahel oli tore heegeldada mõni värviline rida mütsi. Täna lõpuks lõpetasin sellega.

Juhend: 

  1. heegeldada 4-5 ahelsilmust, ühendada ringiks
  2. 3 ahelsilmust, edasi heegeldada 11 ühekordset sammast ringi sisse, aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse (mille lõid selle sama rea alguses) (kokku 12 silmust)
  3. 3 ahelsilmust, edasi heegeldada igasse eelmise rea silmusesse kaks ühekordset sammast, viimane sammas tuleb 3 esimese ahelsilmuse osaga ühte silmusesse, ringi ühendad taas aassilmusega kolmandasse ahelsilmusesse (kokku 24 silmust)
  4. 3 ahelsilmust, *1 ühekordne sammas järgmisesse silmusesse, 2 ühekordset sammast eelmisest järgmisesse silmusesse*, korrata *-* osa kuni jääb teha üks sammas samamoodi nagu eelmise rea viimane sammas ning ühendada aassilmusega kolmandasse ahelsilmusesse (kokku 36 silmust)
  5. 3 ahelsilmust, *2 ühekordset sammast kahte järgmisesse silmusesse, 2 ühekordset sammast neist järgnevasse silmusesse* korrata *-* osa, rea lõpp sama nagu eelmisel real
  6. 3 ahelsilmust, *3 ühekordset sammast kolme järgmisesse silmusesse, 2 ühekordset sammast neist järgnevasse silmusesse*, korrata *-* osa, rea lõpp sama nagu eelmistel ridadel
  7. jne jne jne kuni oled saavutanud piisava läbimõõdu pealael. Läbimõõdu leidmiseks soovitatakse näiteks sellist varianti: mõõdad ära peaümbermõõdu, jagad selle 3,14-ga, ümardad saadud tulemuse täisarvuni, kuna pind kindlasti venib, siis vastavalt tööproovi venivusele võib arvust maha võtta julgelt 1-4 cm. 
  8. seega kui on saavutatud piisav läbimõõt läbi kasvatuste, siis saab hakata heegeldama samas stiilis edasi, ainult et enam ei kasvata, vaid heegeldadki igasse silmusesse ühe ühekordse samba (esmalt ringi alguses ikka 3 ahelsilmust ja ringi lõpus ! ei heegelda sammast 3 ahelsilmusega ühte silmusesse, vaid sellele eelnevasse silmusesse ning ühendad ringi aassilmusega ringi alguse kolmandasse ahelsilmusesse ! Tekib küsimus, et miks mitte heegeldada 3 ahelsilmusega ühte silmusesse sammast? Kuna siis tekib ikkagi iga ringiga üks sammas juurde ehk toimub ikkagi kasvatamine ning müts muutub tagant imelikuks ning lõppkokkuvõttes on ilmselt ka suur. 

Kui tunned, et müts on piisavalt sügav, siis võid teha viimased ringid näiteks poolsammastega ning päris viimase kinnissilmustega.

Nagu näha, siis ei ole ma eriti tugev enda väljendamises ning kui keegi sai sellest juhendist aru, siis aplaus! 😀 

Kasutatud sai siis Alize Duet lõnga, 60% bambusviskoosi ja 40% puuvilla, heegelnõel 2,5mm ning sildike Aliexpressist.

pizap.com14984789527851pizap.com14984790861493pizap.com14984790118712DSC_6019

DSC_6028
Ütled, et tee viisakas nägu… Jääb ära 😀 
Advertisements

One thought on “Heegeldatud surfi-/lodumüts / Crochet surfhat/beanie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s